Czas wolny dzieci

Forum poświęcone jest tematyce spędzania czasu wolnego przez dzieci.


#1 2013-05-25 11:10:38

 magnolia-91

Administrator

Zarejestrowany: 2013-05-25
Posty: 5
Punktów :   

Co dzieci robią w czasie wolnym

W dzisiejszych czasach dzieci bardzo dużo czasu spędzają na grach komputerowych i na oglądaniu tv. Współczesne gry komputerowe i niektóre  programy dla dzieci mogą wzbudzać wśród nich agresję. Obecnie dzieci w mniejszym stopniu niż kiedyś swój czas poświęcają na aktywne zabawy z rówieśnikami i zabawy na powietrzu. Jak Twoje dziecko spędza swój czas wolny?

Offline

 

#2 2013-06-01 23:35:07

wloczykijowa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-06-01
Posty: 3
Punktów :   

Re: Co dzieci robią w czasie wolnym

ja co prawda dzieci nie mam, ale obserwuje dzieci w rodzinie. Najczęściej same wymyślają sobie zabawy (chłopiec 9 lat, dziewczynka 7 lat) począwszy od zabaw w dom, przez jakieś z rekwizytami, zwierzętami, gry planszowe. Ostatnio nad wszystkim rower bierze górę , jeżdzą tam i z powrotem, udają że podróżują po świecie. Mogę powiedzieć że co dzień to zabawa. A w wolnych chwilach, kiedy trzeba "siedzieć na miejscu", bawią się w zabawy słowne, typu powiedz słówo na kończącą się głoskę poprzedniego, albo różne zabawy rękami typu "klaskanki, łapki, marynarz" magnolia-91, a Twoje dzieciaki? czym się zajmują najchętniej?
pozdrawiam


www.wloczykijowa.fora.pl - zapraszam do mnie na małe pogaduchy

Offline

 

#3 2013-06-02 00:02:10

 magnolia-91

Administrator

Zarejestrowany: 2013-05-25
Posty: 5
Punktów :   

Re: Co dzieci robią w czasie wolnym

Również nie mam dzieci, ale obserwując dzieci w rodzinie i znajomych zaobserwowałam, że od kiedy zrobiło się nieco cieplej to chętniej spędzają czas na powietrzu głównie tak jak wspomniałaś jeżdżąc na rowerach. Jednak kiedy pogoda nie sprzyja tego typu zabawom to najchętniej wybierają telewizję lub komputer...
Pozdrawiam

Offline

 

#4 2013-06-02 00:15:49

wloczykijowa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-06-01
Posty: 3
Punktów :   

Re: Co dzieci robią w czasie wolnym

no właśnie, tak jak mówisz... niestety ten komputer i telewizor to zmora dzisiejszego wieku. Tzn jest potrzebny, a niektóre programy nawet są bardzo pozytywne ale co za dużo... a niektórzy nie widzą tego... i nawet nie protestują. Chodzi mi oczywiście o rodziców. Jeśli się dzieciaku nudzisz to wlącz sobie TV, będzie spokój... Straszne ale prawdziwe i niestety często spotykane... Więc organizujmy dzieciom ciekawe zajęcia, a wiele im nie potrzeba by zaciekawić, na prawde!


www.wloczykijowa.fora.pl - zapraszam do mnie na małe pogaduchy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.architektura08.pun.pl www.bentenyson.pun.pl www.gwardiaset.pun.pl www.krwawi.pun.pl www.nightcrew.pun.pl